weblogos_01 ValueVehicles.jpg

WebLogos Hits

WebLogos 03 Mike Pero.jpg

WebLogos 04 Mike Greer.jpg

weblogos_05 insite.jpg

WebLogos MainlanKart

WebLogos 07 Bowater.jpg

WebLogos 08 Ideal.jpg

WebLogos 09 home by Orange.jpg

WebLogos 10 GutterSucker.jpg

weblogos_11 Gridley Kart.jpg

WebLogos 12 Higgins.jpg

WebLogos 13 Stihl Shop.jpg

WebLogos 14 Endeavour Homes.jpg

weblogos_15 Lotter Electrical.jpg

WebLogos 16 Paul Newcombe.jpg

WebLogos Harrisons

WebLogos 18 Choc Velvet.jpg

WebLogos KARTSPORTnz3

2016 DVS Sunbelt Sprint Championship

Entry list as of 29th May 2016 - Total 70 Entries

Have you entered the Mainland Series yet? The Sunbelt Sprint Championships is also the first two rounds of the Mainland Series but requires you to enter as it as a stand alone championship... Read More

Cadet Rok (9)

Louis Sharp Canterbury SI CRok
Bo Hill Nelson 3NZ CRok
AlexCrosbieSouthland4CRok
Jacob Douglas Canterbury 9 CRok
Joshua Milne Canterbury 13 CRok
James Black Dunedin 32 CRok
Emma Gray Southland 88 CRok
Ollie Workman Nelson 91 CRok
Kohen Thompson Westland 99 CRok






Vortex Mini Rok (11)

William Exton Marlborough 2NZ MiniRok
Josh Bradley Nelson 4 MiniRok
Callissa Campbell Dunedin 13 MiniRok
Marissa Ahlfeld Dunedin 14 MiniRok
Zac Christensen Canterbury 21 MiniRok
Liam Pink Canterbury 36 MiniRok
Alex Patrick Dunedin 51 MiniRok
Ryan Orr Canterbury 82 MiniRok
Tayler Gray Southland 88MiniRok
Lousie Gridley Nelson 90 MiniRok
Harrison Brown Southland 98 MiniRok






Junior Rotax Max (8)

Josh Bethune Dunedin SI RMJ
Pip Coakley Nelson 13 RMJ
Ryan Wood Wellington 40 RMJ
Jack Noble-Adams Canterbury 75 RMJ
Oscar Noble-Adams Canterbury 76 RMJ
Dominic Robertson Canterbury 87 RMJ
Bob Marr Marlborough 91 RMJ
Adam Godwin Canterbury 93 RMJ






Rotax Max Light (22)

Sasha Campbell Canterbury 5 RML
Kieran Woods Canterbury 6 RML
Dylan Drysdale Manawatu 7 RML
David Hope Nelson 9 RML
Lewis Ball Canterbury 11 RML
Hamish Evans Canterbury 16 RML
James Smith Canterbury 17 RML
Kennedy Evans Canterbury 21 RML
Ben Stilborn Nelson 22 RML
Brandon Dove Nelson 23 RML
Matthew Straker Canterbury 24 RML
Aleesha Morton Southland 27 RML
Oliver Shearer Dunedin 28 RML
Arron Black Dunedin 32 RML
Jamie Conroy Southland 33 RML
Kyle Dawson Southland 36 RML
Josh Buchanan Dunedin 43 RML
Brent Neill Canterbury 68 RML
Jarred Cleghorn Canterbury 77 RML
Stephen Topliss Dunedin 83 RML
Thomas Emmerson Canterbury 90 RML
Brodie Downing Nelson 99 RML






Rotax Max Heavy (16)

Chris Foster Westland 4 RMH
Daniel Bugler Marlborough 5 RMH
Callum Orr Manawatu 7 RMH
Ian Carter Dunedin 8 RMH
Mark Ahlfeld Dunedin 14 RMH
Kevin Barker Nelson 15 RMH
Peter Richardson Marlborough 17 RMH
Bryce Borlase Nelson 18 RMH
Ben Carter Dunedin 21 RMH
Keith Wilkinson Mt Wellingtion 22 RMH
Neil Butts Marlborough 29 RMH
Luke Prattley Canterbury 50 RMH
Andrew Downs Canterbury 56 RMH
Marty Marshall Canterbury 69 RMH
Caleb Russ Nelson 84 RMH
Neil Shearer Dunedin 89 RMH




*We will be giving out trophies for the Rotax Heavy Masters (Green platers) for 1st, 2nd and 3rd

Open (4)

Chris Cox Canterbury 12 KZ2
Matt Butchart Nelson 33 KZ2
Norm Wlide Westland 73 Open
Bailey Paterson Canterbury 86 KZ2






Vintage Karts (0)